سبد خرید 0
محصولات >> محصولات جانبی >> گلدان ها و زیرگلدانی >> گلدان پلاستیکی >> گلدان پلاستیکی >> گلدان پلاستیکی قطر 8 (مناسب تکثیر برگ) >>
کد کالا : Plastic Pot- 8cm
قیمت : 2,500 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 2,500   (تومان)
معرفی به دوستان :

توضیحات

گلدان پلاستیکی سایز 8 سانتی متر جهت تکثیر بنفشه آفریقایی سایز استاندارد به روش کاشت برگ مناسب می باشد.

برای این کار ابتدا کف گلدان رو به عمق یک سانت پرلیت  بریزید و سپس بر روی پرلیت  را با خاک مخصوص بنفشه آفریقایی تا دهانه گلدان پر کنید.

سپس با وسیله ای مانند دم قاشق، فضای کوچکی برای دمبرگ گیاه در داخل خاک ایجاد کنید.

بهترین برگ برای تکثیر بنفشه آفریقایی برگ های ردیف میانی گیاه هستند، بنابراین یک برگ از ردیف میانی را با کاتر یا چاقوی تیز ببرید و دمبرگ را به طور مورب کوتاه نمایید تا طول آن حدود 2 سانتی متر شود.

سپس دمبرگ را به طور کج در داخل فضایی که بر روی خاک گلدان ایجاد نموده اید قرار داده و با دست خاک های پیرامون آن را کمی فشرده کنید تا در مکان خود ثایت شود.

در ادامه کمی بر روی سطح خاک آب بریزید تا خاک کمی نشست کند.

سپس یک زیرگلدانی متناسب که کمی از سایز گلدان بزرگتر باشد در زیر گلدان قرار داده و آن را با آب غیر سرد پر نمایید و هر سه روز یکبار زیرگلدانی را تا لبه آن با آب پر کنید.

تا زمان جوانه زدن برگ که حدود 1.5 تا 2 ماه زمان میبرد، فقط هر سه روز یکبار در زیرگلدانی آب بریزید و از دادن کود رشد خودداری کنید.

جهت سریعتر جوانه زدن برگ میتوانید بر روی گلدانی که برگ را در آن کاشته اید یک نایلون شفاف که دادای 2 سوراخ کوچک جهت تهویه هوا است، قرار دهید و به دلیل افزایش رطوبت در این حالت هر 4 روز یکبار زیرگلدانی را با آب پر کتید.

بعد از حدود 2 تا 3 هفته، می توانید نایلون را از روی گلدان بردارید.

از یک برگ بسته به کیفیت آن و نحوه نگهداری شما، بعد از حدود 6 تا 7 ماه تعداد 3 تا 10 گیاهچه بوجود می آید که در آن زمان باید گیاهچه ها را از هم جداسازی نمایید و هر یک را به طور مستقل در داخل یک گلدان قطر 8 سانت بکارید و پس از 2 ماه دیگر گیاه اولین سری گلدهی را خواهد داشت و بعد از آن گیاه بالغ می گردد هر 4 فصل سال را گل خواهد داد.

بنابراین از زمان کاشت برگ در داخل خاک تا اولین نوبت گلدهی گیاه حدود 9 ماه زمان لازم می باشد.

 

محصولات مرتبط

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()