سبد خرید 0

پرلیت

پرلیت

محصولات >> محصولات جانبی >> خاک، کود و پرلیت >> پرلیت >>
کد کالا : Perlite
قیمت : 13,000 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 13,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

توضیحات

پرلیت (Perlite) نوعی ماده معدنی است که به شکل دانه های سفید رنگ در ابعاد ریز و درشت تولید شده و دارای خواص و مزایای جالب می باشد. این مزایا، کاربرد آن را در کشاورزی و به خصوص پرورش بنفشه آفریقایی اجتناب ناپذیر کرده است. در ادامه می توانید توضیحاتی راجع به خواص این ماده جالب را ملاحظه فرمایید:

1) دانه های پرلیت بسیار سبک و متخلخل هستند. وجود خلل و فرج در دانه های پرلیت باعث می شود دانه های پرلیت بتوانند چند برابر وزن خود آب جذب کنند.

2) تخلخل دانه های پرلیت به گردش هوا در خاک بنفشه آفریقایی کمک فراوان می کند و به خوبی باعث رشد و گسترش ریشه های بنفشه آفریقایی خواهد شد.

3) پرلیت چون ماده ای معدنی است در اثر گذشت زمان، بر خلاف مواد عالی، دچار پوسیدگی نخواهد شد و خواص خوب خود را برای مدت های طولانی حفظ خواهد نمود.

4) پرلیت دارای پی اچ (PH) خنثی می باشد و لذا وجود آن در خاک از نظر اسیدی بودن یا قلیایی بودن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

5) پرلیت از ایجاد تغییر دمای ناگهانی در خاک جلوگیری می کند که همین موضوع به رشد بهتر گیاه کمک فراوان می کند.

نکته مهم:

برای کاشت بوته های بنفشه آفریقایی خود در گلدان، حتما کف گلدان را حدود 1 سانتیمتر پرلیت ریخته و سپس گلدان را با خاک مخصوص بنفشه آفریقایی پر کنید و گیاه خود را در گلدان قرار دهید.

وجود پرلیت در کف گلدان باعث می شود در هنگام آبیاری ابتدا آب از کف گلدان جذب پرلیت شده و بعد به تدریج به خاک گیاه منتقل شود.

 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()