سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 15 دی 1395 در ساعت 18 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 4 )

بنفشه آفریقایی معروف به عروس گلهای آپارتمانی

بنفشه آفریقایی، محبوب ترین گیاه آپارتمانی در دنیاست. این گیاه می تواند با گل های زیبایش به شما آرامش و انرژی مثبت بدهد و پنجره های شما را زیبا و رویایی کند. این گیاه زیبا میتواند، آغاز دوران گلگاری شما باشد. بنفشه آفریقایی حدود 100 سال پیش در شرق افریقا با برگ های براق مخملی و گل های آبی رنگ یافت شد، اما اکنون در رنگ ها و گونه های مختلف تکثیر می شود. این گیاه زیبا، کوچک و سبک است، فضای زیادی را اشغال نمی کند و حملش توسط افراد سالخورده و کودکان نیز آسان می باشد. از آنجا که بنفشه آفریقایی تنها گیاهی است که 4 فصل سال در منزل گل می  دهد و به دلیل اندازه کوچکش، قابل نگهداری، پرورش و تکثیر در آپارتمان های امروزی است، به محبوب ترین گیاه آپارتمانی در دنیا تبدیل شده است. در حالی که انسان قرن هاست به دنبال اکسیر جوانی می گردد، جالب است بدانید عمر این گیاه در دست پرورش دهنده آن است، بدین نحو که هر سال یکبار، با تعویض خاک و هرس ریشه آن، این گیاه جوانسازی می شود.

 

شرایط کلی نگهداری بنفشه آفریقایی

1) نور: این گیاه دوست دار نور غیرمستقیم است. بنفشه های آفریقایی خود را با فاصله 30 سانتی متری از پشت پنجره جنوبی، شرقی یا غربی منزل قرار دهید. اگر منزل شما نورگیر نیست، نگران نباشید، این گیاه با نور مصنوعی نیز قابل پرورش و نگهداری می باشد.

2) آبیاری: این گیاه به آبیاری کم نیاز دارد. حدودا هر 3 روز یکبار، زیرگلدانی بنفشه آفریقایی خود را از آب پر نموده و پس از یک ساعت اگر آبی باقی مانده بود، از زیرگلدانی تخلیه نمایید.

3) دما: دمایی که خودتان در آپارتمان، احساس راحتی می کنید، برای بنفشه آفریقایی ایده ال می باشد (بین 18 تا 26 درجه سانتی گراد)

4) کود: دو نوع کود مخصوص تغذیه بنفشه آفریقایی مورد نیاز می باشد: کود مخصوص رشد برگ های گیاه و کود مخصوص تقویت گلدهی گیاه.

5) خاک: خاک های متخلخل سبک و استریل برای این گیاه مناسب هستند، زیرا ریشه های گیاه به هوای آزاد احتیاج دارند.

 

با نگهداری از بنفشه آفریقایی در منزل، بهشتی کوچک را برای خود و عزیزانتان به ارمغان بیاورید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

آرش عسکری :
0 0
آیا بذر بنفشه آفریقایی وجود دارد یا فقط از طریق پاجوش و برگ امکان تکثیر وجود دارد؟با تشکر ارش عسکری
مدیریت : آرش عسکری
0 0
سلام. روش تکثیر بنفشه آفریقایی در دنیا و حتی در گلخانه های بزرگ جهانی به روش قمه زنی برگ هست. روش تکثیر از طریق بذر رایج نیست. مگر برای کارهای تحقیقاتی و تولید هیبرید های جدید در آزمایشگاه. به همین دلیل بذر بنفشه آفریقایی در دنیا به فروش نمی رسد. برای تکثیر باید از روش قلمه زنی برگ اقدام کنید.
فتنانه نفیسی :
1 0
سلام خوشحال به این کانال آشنا شدم برنامه مفیدی. باشد تشکر از برنامه. شما
مدیریت : پاسخ
0 2
سلام. خواهش میکنم. امیدواریم در ارائه خدمات به شما موفق باشیم.
سارا :
0 0
مایلم عضو کانال شوم واز تجربیات شما درمورد بنفشه استفاده کنم
مدیریت : پاسخ مدیریت
0 0
برای عضویت در کانال آموزشی و کانال فروش ویولا به شماره 09374549357 پیام بدهید.
خرازی :
0 0
با سلام لطفا در صورت امکان اسامی ارقام بنفشه آفریقایی موجود را برای اینجانب ارسال نمایید. با تشکر-خرازی
مدیریت : پاسخ به خرازی
0 0
با سلام. تصاویر تمامی گونه های موجود در فروشگاه ویولا، هر هفته در کانال تلگرامی ویولا به آدرس cafe_viola_shop@ بارگذاری شده و قابل مشاهده خواهد بود. همچنین شما می توانید با شماره های ما در تماس باشید تا تصاویر نمونه های موجود براتون ارسال شود. 09374549357- 09359002063- 44229923
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()